پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

 • EN
فهرست اصلی


  مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان تهران 
   

  مرکز آموزش علمی - کاربردی جمعیت هلال احمر استان تهران

   

  مرکز علمی-کاربردی جمعیت هلال احمر استان تهران به ­طور رسمی از سال 1390تأسیس گردیده است. این مرکز یک مجموعه آموزشی، پژوهشی غیرانتفاعی بوده که از ابتدا در دو بخش آموزشی و پژوهشی فعالیت خود را آغاز نموده است.هدف افزایش توانمندی جوانان، داوطلبان و تربیت امدادگران و نجاتگران ماهر و ارتقای مهارت‌های آنان در دوره‌هاي پودماني و ترمي مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با امداد و سوانح می­باشد. این مرکز علاوه بر رفع نيازهاي آموزشي و مهارتي جمعيت هلال احمر، آمادگي لازم جهت ارائه خدمات آموزشي در سطوح دانشگاهي و نيز مهارتي براي كليه شهروندان استان تهران از جمله داوطلبان هلال احمر، پرسنل و اعضاي سازمان‌ها و تشكل‌هاي مختلف را داراست.بخش عمده­ای ازمتقاضیان پذیرفته شده این دوره­ها را کارکنان آتش نشانی، امدادگران جمعیت هلال احمر، کارکنان اورژانس و سایر سازمانهای درگیر در مدیریت بحران تشکیل می­دهند.ضرورت آشنایی كاركنان درگیر در امر مقابله با سوانح و نجات شهروندان با شیوه‌های کاربردی علمی و همچنین آمادگی آنان برای استفاده از منابع علمی به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث و بحران‌ها در طول مدت خدمت، بیانگر اهمیت این دوره می‌باشد .

   

    دوره های  فعلی

  در حال حاضر، رشته‌ های موجود در این مرکز به شرح زیر می‌باشد :

  1.       دوره کاردانی امداد و سوانح

  2.       دوره کاردانی آتش نشانی (گرایش نجات) - از سال 91 به دوره کاردانی امداد و نجات شهری  تغییر نام یافته است

  3.       دوره کاردانی امداد و نجات شهری   - از سال 91

  4.       مترجمی زبان انگلیسی گرایش آثار مکتوب و متون رسمی

  5.       مترجمی زبان انگلیسی گرایش آثار شنیداری و دیداری

   

    دوره های  آتی

  با آغاز شروع فعالیت دانشگاهها در نیمسال اول تحصیلی93-92 دانشجویان پذیرفته شده در مرکز علمی-کاربردی جمعیت هلال احمر استان تهران در رشته های جدید کارشناسی حرفه ای ارشد بهداشت روانی و اجتماعی در بحران و همچنین کارشناسی حرفه ای ارشد سیستم های اطلاعات مدیریت سوانح به تحصیل مشغول خواهند شد. دانشجویان جدید رشته های کاردانی امداد و سوانح و کاردانی امداد و نجات شهری نیز با برنامه درسی و سرفصل های تجدید نظر شده  در  دوره ها مشغول به تحصیل خواهند شد.

  به علاوه، این مرکز درصدد است تا سه رشته کارشناسی را نیز از ابتدای این نیمسال راه اندازی نمایند. در صورت تصویب، دانشجویان  پذیرفته شده در این رشته ها نیز مشغول به تحصیل خواهند شد. بر این اساس اضافه بر دوره های موجود، دوره های آتی مرکز به شرح زیر هستند:

  1.       کارشناسی امداد و سوانح گرایش سوانح طبیعی

  2.       کارشناسی امداد و سوانح گرایش سوانح غیرطبیعی

  3.       کارشناسی عملیات امداد و نجات

  4.       کارشناسی حرفه‌ای ارشد بهداشت روانی اجتماعی در بحران

  5.       کارشناسی حرفه‌ای ارشد سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت سوانح

   

  امكانات و تجهیزات آموزشي

  در مرکز علمی-کاربردی جمعیت هلال احمر استان تهران، تلاش براین است تا جهت تسهیل يادگيري در دانشجویان تا حد ممکن از امكانات و تجهیزات آموزشی و كمك آموزشي مناسب استفاده گردد.از جمله امكانات كمك آموزشي موجود در اين مرکز می­توان به كارگاه آموزش رايانه، كارگاه پراتیک امداد، آمفي تئاتر، کتابخانه و واحد تکثیر اشاره كرد.علاوه بر این، به منظور تثبیت مهارت­ها و تواناییهای دانشجویان در سرفصلهای تعریف شده هر رشته، با هماهنگی مراکز داخل و خارج از جمعیت هلال احمر استان از برنامه­ها، بازدیدها و مانورهای عملیاتی مرتبط  نیز بهره گرفته می شود.

   

  آدرس و اطلاعات تماس با مرکز :

   

  تهران - خیابان مطهری، خیابان ترکمنستان، نبش خیابان زیتون، پلاک 13

   

  کدپستی:

   

   1565933811

   

  تلفن:

   

  021-88461349

  021-88461352

  021-88437139

   


  V5.0.4.0